#1 2007-01-07 23:11:25

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Regulamin forum

Forum „Pod Bociankiem” to miejsce, gdzie można dyskutować niemal na każdy temat (z naciskiem przede wszystkim na tematy przyrodnicze). Aby jednak zachować porządek i miłą atmosferę na forum, niezbędne jest przestrzeganie poniższego regulaminu:

I. Część wstępna

1. Forum „Pod Bociankiem” jest ogólnodostępne i ma charakter niekomercyjny, korzystanie z niego jest darmowe. Jedynym warunkiem uczestniczenia w dyskusjach prowadzonych na forum „Pod Bociankiem” jest rejestracja użytkownika.
2. Forum jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i myśli głównie z zakresu przyrody, w miłej i przyjaznej atmosferze.
3. Na forum cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności.

II. Część główna

1. Użytkownik publikuje swoje komentarze i przemyślenia wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administracja forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
2. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej etc. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa innych osób itp. 
3. Przypadki łamania prawa będą zgłaszane właściwym służbom. Użytkownicy ponoszący odpowiedzialność będą łącznie z ich postami usuwani z forum.
4. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety.
5. Na forum niedopuszczalne jest umieszczanie treści zawierających przekazy reklamowe.
6. Administracja forum zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt 2 i 4 regulaminu.
7. Użytkownik, wypowiadając się, wyraża zgodę na umieszczenie jego wypowiedzi lub jej fragmentów w innych częściach forum.
8. Każdy zarejestrowany użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie wiadomości pod podanym przy rejestracji adresem e-mail.
9. Konta użytkowników nieaktywnych (0 postów) lub nieaktywowanych przez okres 4 tygodni (lub dłuższy) będą usuwane.
10. Użytkownicy forum, którzy w procesie rejestracji podali nieprawdziwe dane, bądź dane te są nieaktualne (np. nieaktywny adres e-mail) mogą zostać zablokowani lub usunięci z forum bez ostrzeżenia.
11. Wklejenie tekstu nie swojego autorstwa może nastąpić tylko z podaniem autora, tylko za jego zgodą oraz bez ingerencji w treść.
12. Administracja forum nie ma obowiązku kasowania postów opublikowanych na forum, nawet jeżeli ich autor wyrazi takie życzenie.
13. Posty traktujące o sprawach nie dotyczących ogółu należy kierować na konta prywatne (PW).
14. Administracja forum ma prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnego postu bez podania uzasadnienia.
15. Treść wysyłanych przez użytkowników wiadomości, powinna być zgodna z danym działem tematycznym forum, dlatego też przed wysłaniem takowej, użytkownik powinien zapoznać się z opisem wszystkich działów tematycznych i wybrać dla swojej wiadomości właściwy dział. W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego działu zawsze można poprosić o pomoc administratora bądź innego użytkownika.
16. Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane.
17. Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do każdego wątku wypowiedzi o treści "Ok", "Aha", "Popieram" itp., mające na celu jedynie zwiększenie "rangi" na forum), które nie wnosi niczego nowego do dyskusji.
18. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Należy cytować jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
19. Na forum należy unikać:
- obrażania innych uczestników,
- prowokowania sytuacji konfliktowych burzących przyjazną atmosferę na forum,
- zbędnych komentarzy,
- ukazywania korespondencji prywatnej bez zgody jej autora,
- ujawniania publicznie danych osobistych (swoich bądź innych osób),
- pisania dużymi literami (to oznacza krzyk),
- przesadnego formatowania tekstu. (Kolorowanie, zwiększanie/zmniejszanie czcionki dozwolone jest tylko w szczególnych przypadkach),
- powielania jednego tematu na kilku działach tematycznych.
20. Liczba zdobytych punktów przez konkretnego użytkownika ma charakter jedynie uznaniowy, nie zmienia to w żaden sposób statusu użytkownika na forum.

III. Część końcowa

1. Administracja forum dołoży wszelkich starań w celu prawidłowego działania forum. Administracja forum zastrzega sobie prawo do wyłączenia forum bez podawania przyczyn takiego działania.
2. Regulamin obowiązuje od momentu opublikowania. Zamieszczenie przynajmniej jednej wiadomości (zwanej postem) przez użytkownika równoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu. Łamanie regulaminu doprowadzić może do blokady konta. Administracja forum zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do regulaminu. 
3. W przypadkach, których powyższy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku. W przypadku odnalezienia wątków naruszających regulamin forum prosimy o poinformowanie Administratora (przycisk Raportuj).

"Informacje dla początkujących forumowiczów"


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.samsunge250.pun.pl www.afrodyta.pun.pl www.bacchusclub.pun.pl www.playmt2.pun.pl www.andrzeje.pun.pl