#16 2006-11-16 10:45:24

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Historia z nieczynnymi linkami powtarza się również na www.wp.pl - w przypadku starszych wiadomości mamy komunikat: "Szukana przez Ciebie strona nie została znaleziona (błąd 404)".

Dlatego ponawiam swoją propozycję - usuńmy posty z nieczynnymi linkami.

Wiem, wiem, zmniejszy się liczba wysłanych postów, co niektórych forumowiczów odsunie nieco w czasie od zdobycia kolejnej rangi, ale przecież zależy nam na tym, żeby nasze forum także pod tym względem było przykładem porządku, nieprawdaż?

Ktoś, kto zarejestruje się na wiosnę, kiedy bociany już będą aktywne (a będzie pewnie wiele takich osób), przeglądając forum będzie na pewno zniesmaczony przypadkami, gdzie z ciekawostki o czymś zostaje tylko tytuł w poście i być może w ogóle zniechęci się do czytania innych postów

Przewiduję także, że linki z Gazety Wyborczej spotka ten sam los, tylko może dopiero po 3 miesiącach. Duże portale już tak mają, że nie obciążają sobie serwerów czymś, co ma wartość tylko wtedy, kiedy jest gorący newsem.


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

#17 2006-11-16 11:11:19

Urszula

Bocian

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Porady praktyczne

MIKI, przecież jak usuniemy post, to liczba postów nie zmniejsza się - jest ciągle taka sama

Offline

 

#18 2006-11-16 11:19:33

tanja

Bocian

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

MIKI- wiadomości z Gazety Wyborczej są archiwizowane.Są jeszcze informacje z 2000r. Zawsze jednak staram się najważniejsze informacje napisać na forum i dopiero podaję link.
Mam też pewną wskazówkę.Jeśli dany link nie otwiera się i pokazuje się błąd-należy wpisać temat artykułu w Googlach.
Z reguły są to wiadomości z PAP lub temu podobne i informacja wyświetli się.Poza tym,jeśli to jest z jakiegoś portalu informacja a też już jej nie widać-należy otworzyć "kopię" i informacja również się ukaże.Właśnie doszłam wczoraj do tego.Jest to żmudna praca,ale przynosi efekty.Można więc skopiować tekst w miejsce nieczynnych linków.


Nadzieja jest tęczą rozpiętą nad burzliwym potokiem życia.

Offline

 

#19 2007-02-01 10:02:55

paela

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Porady praktyczne

Kochani, mała praktyczna uwaga.

Byłam przekonana, że wszyscy Forumowicze wchodzą na nasz Forumek tym sposobem co ja - tzn klikając w napis "pokaż nowe posty" na dole głównej strony.
Okazało się jednak, że nie.
Część naszych forumowych przyjaciół wchodzi w "migające", nowe posty w poszczególnych podforach.
Jest w tej metodzie pewne "niebezpieczeństwo". Po prostu migające posty szybko się "starzeją" i ktoś, kto nie śledzi forum na bieżąco może ich nie zauważyć.

Właśnie dzisiaj, gdy przez pewien czas forum szwankowało, niektórzy forumowicze byli zdezorientowani - myśleli, że nic się nie dzieje, bo na głównej stronie nie wyświetlały się nowe posty.

Zapraszam więc i zachęcam do klikania w opcję "pokaz nowe posty" na dole głównej strony.
Mamy wtedy wszystko "jak na dłoni", żaden nowy post nam nie ucieknie.

Pozdrawiam, Ela

Offline

 

#20 2007-02-03 05:47:10

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Mała podpowiedź ułatwiająca korzystanie ze spisu "Polskie nazewnictwo ptaków świata" dla osób, które używają Internet Explorera:

1. Otwieramy stronkę http://www.mto-kr.pl/pawel1.html .
2. W górnym menu klikamy w "Edycja" ==> "Znajdź (na tej stronie)".
3. Zamiast tego, co powyżej, możemy użyć kombinacji klawiszy "Ctrl+F".
4. Po wykonaniu czynności jak w pkt. 2 lub 3 ukaże się nam okienko, w które wklejamy lub wpisujemy szukane wyrazy i klikamy "Znajdź następny".
5. Czynność, jak w punkcie 4. powtarzamy do chwili uzyskania satysfakcjonującego nas rezultatu

Edytuję, bo chcę dodać jeszcze pewną wskazówkę:

- niekiedy trzeba próbować w ten sposób, że jesli łacińska nazwa jest dwu lub trzyczłonowa, to trzeba szukać tylko tego ostatniego członu, bo czasem przy wielu gatunkach o jednakowych pierwszym i drugim członie w spisie tym jest tylko skrót pierwszych ich liter.

Przykład: szukamy 'Poicephalus robustus suahelicus'i nie znajdujemy nic, natomiast szukając tylko 'suahelicus' znajdujemy od razu

Ostatnio edytowany przez MIKI_KRAKOW (2007-02-24 10:18:49)


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

#21 2007-02-20 18:43:27

Wito

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-12-11

Re: Porady praktyczne

Nie zaglądam tu zbyt czesto, ale od wczoraj każda zmiana strony lub wątku powoduje, że wyskakuje mi okno z żądaniem hasła sieciowego do strony zwierzaki.najlepsze net. Czy u Was też tak jest? Próbowałem się tego pozbyć, ale nie da się.

Offline

 

#22 2007-02-20 19:01:08

Agaa

Bocianek

7818501
Zarejestrowany: 2006-09-21

Re: Porady praktyczne

U mnie tak samo. Ignoruję je, ale jest deczko wkurzające....


Wiedzieć, co się wie, i wiedzieć, czego się nie wie - oto prawdziwa mądrość. Konfucjusz

Offline

 

#23 2007-02-20 19:19:42

onka84

Bociuś

Zarejestrowany: 2007-01-22

Re: Porady praktyczne

U mnie jak u Wito i Agi ...


Przytul kaktusa - kolce też potrzebują miłości 

Offline

 

#24 2007-02-20 23:35:17

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Porady praktyczne

I u mnie pojawił się czasem taki komunikat, ale były to sporadyczne przypadki.
Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale przypuszczam, że jest to efektem działania jakiegos skryptu na stronie z tym rankingiem. Zaobserwowałam, że nie dzieje się to przy każdym przechodzeniu pomiędzy stronami forum (przynajmniej u mnie), a jedynie wtedy, gdy ikonka tego rankingu "nie wskakuje".
Tak więc wnioskuję, że nie jest to związane z działaniem serwisu pun.pl.
Miejmy nadzieję, że to tylko przejściowe utrudnienia.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#25 2007-02-20 23:51:04

onka84

Bociuś

Zarejestrowany: 2007-01-22

Re: Porady praktyczne

Blu niestety u mnie dzieje się to przy każdej zmianie strony.
Zaglądam na forum z dwóch różnych komputerów tzn. rano z prackowego po południu z domowego. W obu jest to samo... Też mam nadzieje, że to przejściowe problemy.
Pozdrawiam


Przytul kaktusa - kolce też potrzebują miłości 

Offline

 

#26 2007-02-21 08:45:11

aska

Bocianek

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Mam to samo!! wrrrr!! z roznych komputerow! od wczorajszego rana !nie potrafię tego wyskakującego okienka "opanować"

Offline

 

#27 2007-02-22 13:31:41

babcia

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-10-15

Re: Porady praktyczne

Ratunku!!! Moze mi ktos podszepnie jak sie pozbyc tego intruza?!...Czy Wy dalej tak macie?

Offline

 

#28 2007-02-22 13:45:04

tanja

Bocian

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

I ja mam to od kilku dni.Wydaje mi się,że tylko właściciel,czy też zarządzający stroną zwierzaki.najlepsze.net może zrobić z tym intruzem porządek.Ale,jak się z nim skontaktować?


Nadzieja jest tęczą rozpiętą nad burzliwym potokiem życia.

Offline

 

#29 2007-02-22 14:30:17

onka84

Bociuś

Zarejestrowany: 2007-01-22

Re: Porady praktyczne

Już jest ok

Dziękuję

Ostatnio edytowany przez onka84 (2007-02-22 14:30:39)


Przytul kaktusa - kolce też potrzebują miłości 

Offline

 

#30 2007-02-22 14:41:40

babcia

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-10-15

Re: Porady praktyczne

No i na szczescie poszedl sobie precz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokemon-master-red.pun.pl www.extreamsquad.pun.pl www.sa.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl www.percepcja.pun.pl