#1 2006-09-17 16:19:01

Danuśka

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Porady praktyczne

Jak wklejać zdjęcia w posty?

Najprościej wkleja się przez http://pix.nofrag.com/
1. klikasz "przeglądaj"
2. wyszukujesz w "moich obrazach" stosowne zdjęcie i klikasz na nie 2x
3. klikasz "upload"
4. kopiujesz przez "edycję" linijkę zaczynającą się od [img]. Ona jest zwykle ostatnia, ale czasami coś tam jeszcze wchodzi i robi się przedostatnią.
5. otwierasz okno z pisanym postem i wklejasz przez "edycję". Koniec.
Następne zdjęcie - zaczynasz od przeglądaj.

Z Nofraga zdjęcia są duże. Początkowo nie lubiłam otwierać miniaturek, ale już mi to nie przeszkadza i teraz najczęściej używam fotosika.

http://www.fotosik.pl/
1. klikasz "przeglądaj"
2. wyszukujesz w "moich obrazach" stosowne zdjęcie i klikasz na nie 2x
3. klikasz "dodaj"
4. kopiujesz przez "edycję" linijkę "miniaturka na forum, zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze"
5. otwierasz okno z pisanym postem i wklejasz przez "edycję". Koniec.
Następne zdjęcie - zaczynasz od "dodaj kolejne zdjęcie".

Uwaga! Zdjęcia z aparatu fotograficznego są b. duże, zwykle ok. 2 MB i trzeba je zmniejszyć. Najprościej jest przesłać je do siebie emailem, wtedy system je sam kompresuje. Wklejanie nieskompresowanych zdjęć nie ma to sensu, bo nie można ich oglądać na ekranie w całości. Pamiętaj więc o kompresji zdjęcia!!! Jeśli używasz "fotosika", to sam system zapyta Cię o to, jaki rozmiar zdjęcia sobie życzysz.

Pamiętaj, by zawsze sprawdzić na podglądzie, jak się udało, czy wszystko gra, a dopiero potem zatwierdzić posta!
Powodzenia!


Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los... Oskar Wilde

Offline

 

#2 2006-09-27 21:44:17

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Porady praktyczne

Ja pragnę dodać, byście pamiętali o prawach autorskich do wklejanych przez Was zdjęć. Oczywiście ze swoimi to żaden problem.
Dotyczy to zdjęć, które pochodzą z różnych stron w sieci. W takich przypadkach należy zdjęcie podpisać lub podać odpowiedniego linka.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#3 2006-09-28 17:18:58

Iwonami

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Chciałam poinformować, że o pix.nofrag czytałam fragmenty postów z jakiegoś forum francuskiego i tam pytał jakiś człowiek czy innym pix.nofrag też nie działa i odpisali mu że pix.nofrag nie będzie ("non plus") czyli się skończyło.
Był tam podany inny adres strony do wklejania zdjęć - http://www.putfile.com/ ale ja tam nie zaglądałam.

Offline

 

#4 2006-10-18 06:34:49

Danuśka

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Porady praktyczne

Właśnie pokonałam problem, więc chcę się podzielić informacją, bo wiem, iż bywało, że to się przytrafiało innym forumowiczom. Może jeszcze kiedyś komuś to info się przyda...
Od kilku dni miałam problem z logowaniem się na naszym forum. Zawsze logowanie było automatyczne a tu nic! Przy logowaniu "ręcznym" miałam info o poprawnym zalogowaniu, ale jak wracała strona główna, to znowu "nie jesteś zalogowany". Kicha!
W desperacji zarejestrowałam się ponownie, jako "pusiadanusia" i.... nic się nie zmieniło! Cały czas nie byłam zalogowana!
Próbowałam różnych patentów. Skuteczna okazała się rada Paeli, by zamiast IE użyć Mozilli Firefoxa.  Zadziałało, mogłam się zalogować bez problemu!
Ale Mozilla mnie wnerwiała i dalej dumałam, co tu jest grane.... Kilka dni temu Blu i MIKI radziły mi pousuwać "cookies". Kompletna abstrakcja dla komputerowca-amatora, takiego, jak ja!!! Dziś w nocy dziewczyny poinstruowały mnie szczegółowo, pousuwałam te śmieci i poszłam spać. A teraz.... Zadziałało!!!!! Loguję się bez problemu!!!
Dzięki, Bocianobabki!


Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los... Oskar Wilde

Offline

 

#5 2006-10-18 14:47:33

Iwonami

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Regularnie trzeba robić rzecz następującą: W I.Explorer wchodzimy w "Narzędzia", dalej "Opcje internetowe" i otwieramy zakładkę "Ogólne" i na tej stronie w "Tymczasowe pliki internetowe" klikamy w "usuń pliki cookies" czyli je usuwamy oraz następnie w Usuń pliki, z zaznaczeniem w okienku "usuń całą zawartość offline". Usuwanie trochę potrwa jeśli się tego wcześniej nie robiło - to bardzo pomaga w dalszym korzystaniu z internetu i trzeba to robić raz na jakiś czas. Po prostu pozbyć się tych wszystkich niepotrzebnych śmieci.

Offline

 

#6 2006-10-19 22:19:58

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Porady praktyczne

W przypadku pojawienia się problemów z zalogowaniem, proponuję:
- włączyć akceptację plików cookie,
- wyczyścić pliki tymczasowe oraz cookie,
- nie korzystać z proxy,
- nie wchodzić na forum przez aliasy np. prv.pl,
- wyłączyć wszelkie zainstalowane dodatkowo programy typu firewall.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#7 2006-11-11 00:34:36

Iwonami

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Słuchajcie kochani forumowicze - jeśli ktoś mi nie udzieli korepetycji jak poruszać się po tych wszystkich wątkach aby nie robić na forum zamieszania, bo ciągle coś wklejam nie tam gdzie trzeba - jestem już z tego powodu bardzo zła wrrrrrrrrrrr    to jestem prawie w 100 procentach gotowa przestać wpisywać posty. Zdaję sobie sprawę z tego że powinien być na forum porządek i wstyd mi że tak bałaganię i prawie codziennie dostaję po kilka maili abym coś przesunęła z jednego wątku do drugiego. A ja sierota już nie pamiętam gdzie ja ten post który mam przenieść wkleiłam???
Staram się, ale widocznie jestem tuman jakiś i nic do mnie nie dociera. Pewnie to demencja starcza buuuuuu
O mateńko, a może ja i ten post wkleiłam nie tu gdzie trzeba??????? Pooooomoooocy!!!!!!!!!

Offline

 

#8 2006-11-11 15:11:57

tanja

Bocian

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Proponuję:
1.Jesli ktoś zwraca nam uwagę, aby przenieść jakiś post do innego wątku ,to proszę podawać link do tego postu i do wątku,gdzie ma być przeniesiony.Usprawni to pracę osobom,które nie mają zbyt wiele czasu z uwagi na nadmiar obowiązków.A mamy tych wątków już sporo.
Ułatwi to też utrzymanie porządku i szybkość w reagowaniu na forum bez zbędnego motania się i poszukiwania własnego postu.
2.Może przydałby się spis treści?Jest wprawdzie >>Skocz do>> ale podane są tylko główne wątki.Może przydałoby się wprowadzić pełny spis?


Nadzieja jest tęczą rozpiętą nad burzliwym potokiem życia.

Offline

 

#9 2006-11-11 16:00:09

Urszula

Bocian

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Porady praktyczne

Iwonko, po pierwsze nie denerwuj się. Nerwy to najgorszy doradca
Przecież jeżeli coś chcesz napisać, musisz rozejrzeć się spokojnie, gdzie to umieścić. Żaden pośpiech tu nie popłaca.
Przykład z ostatniej chwili:
Masz w domu żółwia. Sama piszesz, że jest to domownik. Wiesz, że żółw jest gadem. I to już wystarczy.
Czytasz tematy: Przyroda wokół nas > Gady ... i Domowe ZOO > Gady.
I już wiadomo, gdzie powinnaś wkleić swojego żółwia domownika. Ty jednak robisz odwrotnie.
Wydaje mi się Iwonko, że ty za szybko chcesz to robić. Zobaczyłaś na górze gady i już tam umieściłaś swojego żółwika. Gdybyś przejechała myszką troche niżej zobaczyłabyś gady domowe.
Podsumowując, ratunkiem dla Ciebie możesz być tylko Ty sama, a rada może być tylko taka, abyś się tak bardzo nie spieszyła i spokojnie czytała. Na pewno wszystko będzie wtedy ok.

Offline

 

#10 2006-11-11 19:09:00

Iwonami

Bociuś

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Urszulko, właśnie o to chodzi, ja nie mam zbyt wiele czasu i chcę rzeczywiście - wkleić coś, a nie mogę poświęcić temu dość czasu, aby sprawdzić jakie wątki przybyły gdy mnie na forum nie było. Ale na przykład popatrz : gdy otworzy się wątek o bocianach i wyświetli się lista - to można się załamać - Bocianie gniazda, inspekcja gniazd bocianich, NIEBO nad bocianimi gniazdami, no i odddzielny wątek NIEBO a tam: wschód, słońca, zachód słońca, księżyc. Podróże po świecie -  gdybym chciała opisać Wam jakieś historie z innych miejsc na świecie – to miałabym mnożyć wątki??? Gdybym opisała 20 krajów to miałabym stworzyć 20 wątków?? Rozbudowany wątek o ptakach - to też dla mnie problem bo nie znam się na ptakach, nie mam pojęcia jakie to są ptaki "Trznadlowate" czy "Pełzacze". Ale rozumiem, że forum jest tematyczne i jak się nie znam - to się już nie wypowiadam. Przyroda wokół nas - bardziej kojarzy mi się z parkami, lasami i drzewami a nie z domowym zoo i gadami. Zwierzęta wokół nas kojarzyłyby mi się już bardziej. Tak samo mam problem z wątkiem o roślinach. A co do żółwia, gdy go przeniosę to kolejny post będzie kompletnie bez sensu.
No i dlatego się w tym gubię, dostaję później maile abym przeniosła post o czymś, a nie wiem już gdzie to wkleiłam – i znowu poszukuję, więc w końcu jak znajdę to usuwam, bo tak jest szybciej. Gdybym mogła poświęcić temu wiele czasu, może byłoby lepiej. Ale niestety nie mogę. Gdyby była mapa strony tak jak na stronach internetowych to byłoby łatwiej, ale forum daje niestety bardzo ograniczone możliwości w tym względzie.
Proponowałam wcześniej aby usuwać moje posty ale rozumiem już, że może to robić tylko Blue, a ona przecież też nie cierpi na nadmiar wolnego czasu.
Ja się tak naprawdę nie denerwuję, dostosuję się do Was, nie chcę robić bałaganu i zamieszania i ograniczę wpisywanie do minimum, bo im mniej wpiszę tym mniej nieporządków narobię…… Ale niestety, mnie się takie mnożenie wątków zdecydowanie nie podoba. I czuję, że jeśli nie przestanie się dodawać nowych wątków na ten sam temat to coraz więcej osób będzie się gubić.

Ostatnio edytowany przez Iwonami (2006-11-11 21:48:51)

Offline

 

#11 2006-11-11 20:28:31

Urszula

Bocian

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Porady praktyczne

Iwonko, ja też uważam że tych wątków jest za dużo. Może powinno się je jakoś połączyć oraz nie tworzyć już nowych. Jednej rzeczy to ja w ogóle nie rozumiem, piszesz: "A co do żółwia, gdy go przeniosę to kolejny post będzie kompletnie bez sensu" - nie wiem o co chodzi. Przecież, gdy post z żółwiem przeniesiesz do >Domowe ZOO<Gady<Żółw lądowy, a stary post osobiście usuniesz, to wszystko będzie ok i jaki tu problem?
A tak na marginesie, to chyba wiele osób, ja także nie mam specjalnie czasu na komputer, ale sobie wtedy myślę, że od życia też mi się choć trochę należy

Ostatnio edytowany przez Urszula (2006-11-11 20:31:15)

Offline

 

#12 2006-11-11 23:34:08

paela

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-16

Re: Porady praktyczne

Kochane Dziewczyny!

Zwróćcie proszę uwagę, że większa ilość wątków ma też swoje dobre strony!
Wątki nie sa wtedy takie długaśne i forum dzięki temu nie "zapycha się" tak bardzo.
Pamiętacie przecież, jak uciązliwe było dla nas długie otwieranie się watków na "starym" forum?
Tutaj na razie nie mamy tego problemu.
Niech może przede wszystkim wypowie się Bluebla? - Blu, co o tym sadzisz?

Offline

 

#13 2006-11-11 23:37:55

bluebla

Bocianobaba

Skąd: ona się tu wzięła?
Zarejestrowany: 2006-09-16
WWW

Re: Porady praktyczne

Paelciu! Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
Uważam, że lepiej więcej wątków z mniejszą liczbą postów, a otwierających się szybciej, niż wątki przeładowane, które wolno się będą otwierać.


Podaruj ludziom dobroć, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

Offline

 

#14 2006-11-14 10:28:12

Urszula

Bocian

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19

Re: Porady praktyczne

Bystre oko Tanji wyłapało, że pisząc jakąś informację, ciekawostkę, itp. i podając do tego link /wiadomości.onet.pl/ to po jakimś czasie, gdy chcemy otworzyć tę stronę - pojawia się bardzo niesympatyczna informacja "Przepraszamy, ale takiej strony tu nie ma"
Z tego wniosek jest taki, że nie powinniśmy tak robić, tylko taką informację może po prostu trzeba skopiować. Dzięki Tanja

Offline

 

#15 2006-11-14 12:24:17

MIKI_KRAKOW

Bocianobabka

Zarejestrowany: 2006-09-18

Re: Porady praktyczne

Urszula napisał:

Bystre oko Tanji wyłapało, że pisząc jakąś informację, ciekawostkę, itp. i podając do tego link /wiadomości.onet.pl/ to po jakimś czasie, gdy chcemy otworzyć tę stronę - pojawia się bardzo niesympatyczna informacja "Przepraszamy, ale takiej strony tu nie ma"
Z tego wniosek jest taki, że nie powinniśmy tak robić, tylko taką informację może po prostu trzeba skopiować. Dzięki Tanja

Na Onecie tego typu wiadomości przechowywane są przez 30 dni.

Proponuję więc forumowiczom, żeby usunęli swoje posty z linkami prowadzącymi donikąd, a dostępne jeszcze wiadomości skopiowali tak, jak to proponuje Urszula i podali źródło tylko ogólnie, np. "onet.pl".


Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. Jan Paweł II

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.craftville.pun.pl www.hewito.pun.pl www.fanklub-ukitake.pun.pl www.historianaruto.pun.pl www.narutovsneji.pun.pl